0%
Uwaga: uruchamianie JavaScript jest wyłączone w przeglądarce lub dla tej strony. Może to uniemożliwić udzielenie odpowiedzi na niektóre pytania tej ankiety. Proszę sprawdzić ustawienia swojej przeglądarki.

 

Badanie potrzeb wnioskodawców II osi Projektu Operacyjnego Polska Cyfrowa (2019 r.)
(dot. projektów informatycznych)

 

Dzień dobry, 

w 2017 r. Minister Cyfryzacji powierzył Centralnemu Ośrodkowi Informatyki (COI) zadanie wsparcia instytucji publicznych – wnioskodawców i beneficjentów II osi Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC). Pomoc tę realizujemy w ramach projektu POPC Wsparcie

Skupiamy się na pozyskiwaniu środków POPC na realizację projektów informatycznych, ale też wspieramy realizację tych projektów, np. współtworzymy dokumenty postępowań przetargowych na kupno oprogramowania. 

POPC jest jednym z 6 programów operacyjnych. Umożliwia m.in. finansowanie systemów wspierających pracę polskiej administracji publicznej oraz budowanie usług publicznych, które realizuje się elektronicznie. 

Po kilku latach funkcjonowania POPC ma jeszcze środki finansowe na realizację nowych przedsięwzięć. Chcemy sprawdzić, co przeszkadza polskiej administracji wyciągnąć rękę po te fundusze i zrealizować projekt z sukcesem. Dlatego prosimy Was o wypełnienie ankiety, która pomoże nam zrozumieć potrzeby instytucji publicznych i zaproponować skuteczne mechanizmy wsparcia (profesjonalnych konsultantów IT, bezpłatne szkolenia, kursy itd.).

Ankieta składa się z 14 pytań. Podzieliliśmy je na kilka części, które odpowiadają etapom realizacji projektu informatycznego współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej (UE):
•    koncepcja projektu
•    przygotowanie do realizacji 
•    pozyskanie środków 
•    realizacja projektu

Pytania w większości mają charakter zamknięty. Pozwalają jednak podać własną odpowiedź. 

Ważne! W ramach badania nie przetwarzamy danych osobowych. Ankieta jest anonimowa. 

Wypełnienie ankiety nie powinno zająć dłużej niż 3 minuty. 

Z góry dziękujemy za udział w badaniu.

Centralny Ośrodek Informatyki
Centrum Kompetencyjne „POPC Wsparcie”